Özgür Masonlar Büyük Locası Bildirisi

50yillogoÖzgür Masonlar Büyük Locası (Büyük Mason Mahfili Derneği'nin) 50. yılını coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz. Aklın özgür ve tüm insanların kardeş olduğu sevgi dolu bir dünya özlemiyle 50. yılımız kutlu olsun.

    

Bildiriyi Oku

Kimler, Nasıl Mason Olabilir?
Aklınıza takılan soruların cevaplarını alabilirsiniz.

Masonluk Nedir?

ÖMBL


Masonluk, kendine özgü bir kuruluşu ve bir örgütlenme şekli olan sosyal içerikli bir dernektir.
Masonluk, olgunlaşmak ve yetkinleşme yolunda ilerlemek isteyenler için düşünsel ve töresel, insancı (hümanist) nitelikli bir kurumdur.
Masonluk, tüm insanların ve tüm toplumların barış ve mutluluğunu amaçlayan, bu amaç doğrultusunda benimsenmiş ilkeler üzerine kurulu, evrensel bir dünya görüşüyle bireylerin bu yolda ilerlemelerini sağlamaya çalışan bir sistemdir.
Masonluk, öncelikle akıl verilerine dayanarak ve bilimsel yöntemlerle gerçekleri araştırma yöntemi ve sanatıdır.
Masonluk, bu amaçların gerçekleştirilmesine gönül vermiş, bu doğrultudaki ilkeleri içtenlikle benimsemiş, her biri “mason” olarak anılan kişilerin topluluğudur.

Haberler

14. Tem
50. Yıl Kardeşlik Ormanımız Büyüyor

50. Yıl Kardeşlik Ormanımız Büyüyor

Özgür Masonlar Büyük Locası’nın 50. yılı onuruna, Tema Vakfı ile birlikte, Balıkesir yöremizde Kardeşlik Ormanı’mız oluşturuldu.
28. Haz
Özgür Masonlar Büyük Locası Bildirisi

Özgür Masonlar Büyük Locası Bildirisi

Değerli Ziyaretçimiz, Özgür Masonlar Büyük Locasının (Büyük Mason Mahfili Derneğinin) 50. yılını coşkuyla ve heyecanla kutladığımız bu dönemde, yeni internet sitemiz ile sizlere sesleniyoruz.  Aklın özgür ve tüm insanların kardeş olduğu, sevgi dolu bir dünya özlemiyle 50. yılımız kutlu olsun. Uygarlık tarihi boyunca tüm insanlık, hep daha güzel, daha iyi, daha mutlu ve daha özgür …

Masonluğa Bakış

Uluslararası Üyelikler

ClipsasCLIPSAS

Akdeniz Mason BirliğiAkdeniz Mason Birliği

Balkan Mason BirliğiBalkan Mason Birliği